Ministar Donko Jović nazočio plavo-bijeloj noći NK GOŠK-a

U sklopu 32. memorijala „Andrija Anković“ i pod pokroviteljstvom grada Čapljine i Vlade HNŽ-a održana je plavo-bijela noć NK GOŠK-a.
U hotelu President, u Čapljini okupio se veliki broj gospodarstvenika, sportaša i brojnih poznatih osoba koje su došle podržati turnir i rad NK GOŠK Gabela. Na večeri su bili prisutni i ministri u Vladi predvođeni predsjednikom Vlade Nevenkom Hercegom.
Gradonačelnik grada Čapljine Smiljan Vidić pozdravio je goste u ime organizatora te se zahvalio upravi i igračima NK GOŠK-a na svemu što rade za svoj klub, kao i gostima koji su došli na svečano druženje. Također je dodao kako je nogomet najpopularniji sport u njihovom gradu koji je izrodio nekoliko uspješnih igrača, što će se zasigurno nastaviti i u budućnosti.
Prisutnima se obratio i predsjednik Vlade HNŽ-a Nevenko Herceg koji se zahvalio svima na doprinosu koji daju za GOŠK i naglasio je da je nevjerojatno koliko uspjeha može donijeti ljubav pojedinaca prema športu i nogometu. Herceg je naglasio koliko ga veseli biti prijatelj NK GOŠK-a te da će ostati uz njih kao prijatelj i kao prvi čovjek Vlade HNŽ-a.
Okupljene je zabavljao Denirom band kojemu se pridružio i popularni bosanskohercegovački pjevač Halid Bešlić uveličavši večer svojim brojnim hitovima. Tradicionalno je upriličena i tombola u kojoj su dobitnici osvojili vrijedne nagrade sponzora.
Treće mjesto na turniru osvojila je Tuzla City uzbudljivom pobjedom protiv NK Neretva iz Metkovića koja je u regularnom dijelu završila rezultatom 2:2 te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Utakmicu je bolje otvorila ekipa iz Hrvatske koja je do vodstva došla u 33. minuti pogotkom Batinovića. Momčad iz Tuzle u drugo poluvrijeme ulazi agresivnije, što im se isplatilo u 63. minuti, kada Morris pogađa za 1:1. Nekoliko minuta kasnije, u 63. minuti NK Neretva udarcem s bijele točke dolazi do novog vodstva pogotkom Ankovića. U posljednjim trenutcima utakmice, golman Tuzla City Brajlović postiže pogodak glavom za 2:2 te utakmicu odvodi u izvođenje jedanaesteraca. Nakon neizvjesne serije, pri rezultatu 10:10, golman Brajlović postiže novi pogodak i donosi svojoj momčadi treće mjesto na turniru.
Za prvo mjesto na memorijalnom turniru „Andrija Anković“ borile su se momčadi NK GOŠK Gabela i HŠK Zrinjski. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a u drugom poluvremenu furiozni Zrinjski postiže četiri pogotka čime si osigurava sedmi trofej. Strijelci su bili Tičinović (47′), Malekinušić (65′) i Sabljić (72′ i 82′).

U ime Vlade HNŽ, pobjednički pehar uručio je ministar Donko Jović.